Reklama

Przed tygodniem prezydent Andrzej Duda powołał rząd Mateusza Morawieckiego; b.premier Beata Szydło objęła w nim funkcję wicepremiera. Morawiecki pozostał ministrem rozwoju i finansów, nie zmienili się również pozostali ministrowie.

Morawiecki zapowiedział, że wraz z kierownictwem politycznym przygląda się pracy wszystkich ministrów, a z początkiem roku, na drugą część kadencji, zostaną zaproponowane pewne zmiany w rządzie.

W poniedziałek ogłosił, że Joanna Kopcińska zostaje rzecznikiem rządu; a Rafał Bochenek pozostaje w kancelarii premiera jako podsekretarz stanu. - Będzie ze mną blisko współpracował - zadeklarował.

Jednocześnie podał, że Marek Suski został szefem gabinetu politycznego premiera, a Michał Dworczyk szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Beata Kempa pozostaje w KPRM w randze sekretarza stanu - dodał.

Kopcińska do tej pory była wiceszefową sejmowej komisji zdrowia i zasiadała w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.

W przeszłości Joanna Kopcińska (ur. 1967 r.) była przewodniczącą rady miejskiej w Łodzi, a od 2015 r. jest posłanką VIII kadencji. Z zawodu jest lekarzem, pracowała jako nauczyciel akademicki. Od października 2016 r. szefowa łódzkich struktur PiS.

Morawiecki o Suskim i Kopcińskiej: Potrzebne zastępstwo w komisji ds. Amber Gold

Marek Suski i Joanna Kopcińska nie będą w stanie łączyć swoich nowych funkcji z zasiadaniem w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold; trzeba będzie znaleźć zastępstwo - powiedział też premier Mateusz Morawiecki.

Suski i Kopciński zasiadali w komisji od momentu jej powołania w połowie 2016 r.

Szef rządu zwrócił uwagę, że zarówno Suski jak i Kopcińska nie będą w stanie łączyć swoich nowych funkcji z zasiadaniem w komisji śledczej. - Tam trzeba będzie znaleźć, co nie będzie łatwe, równie dobrych członków tej komisji - powiedział Morawiecki.

Premier zwrócił przy tym uwagę, że przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS) "sprawnie zarządza całością niezwykle trudnych zagadnień, niezwykle skomplikowanych (spraw), związanych z tomami akt, pism, odpowiedzi różnych instytucji, które były w to włączone".

Reklama

- Jestem pełen podziwu dla całej komisji, że stara się wyjaśnić prawdę - podkreślił szef rządu.

Wassermann: Powołamy nowych członków komisji ds. Amber Gold

- Powołamy nowych członków komisji i pracujemy dalej - powiedziała PAP szefowa sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS), po tym gdy dwoje dotychczasowych członków komisji, posłowie PiS Marek Suski i Joanna Kopcińska, przeszło do pracy w kancelarii premiera.

Komisja śledcza powołana została w lipcu ubiegłego roku do zbadania i ocenienia prawidłowości i legalności działań podejmowanych wobec Amber Gold przez: rząd, w szczególności ministrów finansów, gospodarki, infrastruktury, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i podległych im funkcjonariuszy publicznych.

PAP / Marcin Obara