Szef BBN pytany w Radiowej Trójce o relacje między ośrodkiem prezydenckim a MON, odpowiedział: Mamy bardzo taki stały i bardzo dobry kontakt z panem ministrem Błaszczakiem. - Wszystkie niezbędne informacje właśnie, które są tutaj w kompetencji pana ministra, nie pana prezydenta, otrzymujemy z należytym wyprzedzeniem - mówił, odnosząc się do pytania m.in. o zmiany kadrowe w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Reklama

Soloch został również zapytany, czy zmiany w MON są zgodne z oczekiwaniami prezydenta Andrzeja Dudy. Odpowiedział, że prezydent ma takie oczekiwania, "by mieć bezpośredni kontakt i dobrą współpracę z ministrem".

Soloch skomentował też prace zespołu, który opracuje zmiany w systemie kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi. BBN i MON w ubiegłym tygodniu we wspólnym komunikacie zapowiedziały, że zmiany będą dokonywane w ścisłej współpracy strony prezydenckiej i rządowej.

- Ten zespół od ubiegłego tygodnia spotyka się, pracuje - wyjaśnił. - Pewne ustalenia, jak one zostaną sprecyzowane, to na pewno zostaną ogłoszone - zapewnił. Jak dodał, nie chce mówić o "nieformalnych ustaleniach, które już nastąpiły".