Marszałek Sejmu Marek Kuchciński życzył mamom, by ich "świat był pełen uśmiechów, miłości oraz spokojnych, przespanych nocy". Dodał, że jego zdaniem "bycie matką to jedna z najniezwyklejszych życiowych ról". "Matka kocha bezinteresownie i bezinteresownie poświęca siebie, by świat dziecka był piękny, szczęśliwy i bezpieczny" - dodał.

Reklama

"Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich mam" przekazał za pomocą Twittera również marszałek Senatu Stanisław Karczewski. "Mama, mother, maman, madre, mater, mamma… w prawie wszystkich językach to słowo brzmi bardzo podobnie! W naszych sercach zawsze brzmi tak samo: miłość, przyjaźń, troska, opieka, oddanie, bezinteresowność, uśmiech i łzy" - napisał. Marszałek Karczewski życzył także "wszystkim Mamom wszystkiego dobrego!".

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński napisał: "we wszystkich językach świata jest chyba tylko jedno słowo które zawsze u wszystkich ludzi, wszystkich ras i religii wywołuje takie same wzruszenie i taki sam uśmiech. Tym słowem jest Mama". W dniu ich święta życzył mamom "wszystkiego najlepszego".

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zamieściło na Twitterze informację o życzeniach dla mam od minister Elżbiety Rafalskiej, opublikowanych na stronie resortu. Szefowa MRPiPS zaznaczyła, że "ciepło, życzliwość, spokój, bezpieczeństwo – te wartości płynące z matczynej miłości są szczególnie cenione przez dzieci bez względu na ich wiek". Wskazała również, że "tempo życia i natłok rozmaitych obowiązków sprawiają jednak, że niewystarczająco często pamiętamy o dziękowaniu Mamom za ich troskę o dzieci i rodzinę". Zdaniem Rafalskiej "nie ulega wątpliwości, że rola Matki w życiu rodziny jest nie do przecenienia".

"Niech Dzień Matki będzie okazją do podziękowań za podejmowany przez nie trud związany z wychowywaniem dzieci oraz dbaniem o domowe ogniska" - napisała szefowa MRPiPS. Życzyła "wszystkim Mamom dużo zdrowia i pomyślności na co dzień, a także jak najmniej trosk i jak najwięcej przejawów miłości ze strony dzieci".

Okolicznościowe życzenia pojawiły się również na Twitterze Kancelarii Prezydenta. "Życzymy wszystkim Mamom, żeby Ich miłość, trud i oddanie przynosiły jak najwięcej satysfakcji" - brzmi wpis sygnowany przez parę prezydencką.