Andrzejowi Dudzie podczas jego zagranicznych wizyt często towarzyszą protestujący Polacy, którzy przypominają o łamaniu prawa przez PiS. Tak było, jak pisze gazeta.pl, również w Nowym Jorku, gdzie odbywa się właśnie Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Reklama

Na nagraniu zamieszczonym na Twitterze widać, jak Agata Kornhauser-Duda wychodzi z samochodu, idzie tanecznym krokiem, momentami podskakuje, a rękoma wymachuje tak, jakby słyszała muzykę lub dyrygowała. A wszystko w obecności protestujących osób, które trzymają w dłoniach transparenty i skandują hasło „konstytucja”. Podobnie, jak przypomina gazeta.pl, Agata Kornhauser-Duda zachowała się podczas wizyty w Australii, gdy odwróciła się do protestujących Polaków i zaczęła klaska.

Komentujący nagranie z Nowego Jorku stwierdzili, że zachowanie Pierwszej Damy było nie na miejscu.

Tymczasem Jacek Sasin w programie Wirtualnej Polski "Tłit" stwierdził, że "podoba mu się zachowanie pani prezydentowej".

- To jest dobra odpowiedź na te happeningi, które totalna opozycja urządza nie tylko w Polsce. Należy do tego podchodzić z uśmiechem, z humorem, a na pewno nie przejmować się nimi jakoś szczególnie - oznajmił.