Beata Mazurek zwróciła uwagę na poniedziałkowej konferencji prasowej, że Parafianowicz od listopada 2007 r. do grudnia 2013 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów oraz szefem administracji podatkowej, Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej, Generalnym Inspektorem Kontroli Skarbowej, szefem Wywiadu Skarbowego oraz pełnomocnikiem rządu ds. zwalczania nieprawidłowości finansowych na szkodę RP lub UE.

Reklama

- Andrzej Parafianowicz przez sześć lat był osobą, która w Ministerstwie Finansów była odpowiedzialna za aparat skarbowy, za przeciwdziałanie nadużyciom finansowym i walkę z mafiami podatkowymi - mówiła Mazurek.

Przekonywała, że zdaniem PiS Parafianowicz "to główna twarz nieudolności i nieefektywności w walce z mafiami podatkowymi" w Polsce.

- Za czasów Andrzeja Parafianowicza, kiedy pełnił tak ważne funkcje, Polska stała się rajem dla mafii podatkowych, pustoszących nie tylko polski budżet, ale także polskich podatników. My mówimy temu "nie", stąd nasz wniosek do prokuratury - oświadczyła rzeczniczka.

Szef komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała (PiS) dodał, że wniosek w tej sprawie trafi do Prokuratury Okręgowej w Warszawie jeszcze w poniedziałek. Podkreślił, że na najbliższym posiedzeniu komisji będzie wnioskował również o wezwanie Parafianowicza przed jej oblicze. - Pragmatyka i terminy doręczeń wskazują, że będzie to możliwe jeszcze w tym roku - powiedział.