Jeśli te wybory wygraliby nasi przeciwnicy (...), to wtedy naprawdę w naszym kraju zaczną się dziać rzeczy bardzo, bardzo niedobre" - podkreślił lider PiS. Jak tłumaczył, te niedobre wydarzenia odnosi do różnych kwestii. Odnoszę to do kwestii, które mają związek, traktują o naszej świadomości narodowej, naszej moralności, religii, ale także do tych bardzo praktycznych - mówił Kaczyński.

Reklama

Nawiązał też do wcześniejszych wystąpień marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i Elżbiety Kruk, którzy mówili o szansach Lubelszczyzny. Rzeczywiście te szanse są istotne i są niemałe. Ta różnica (dotycząca dochodów mieszkańców - PAP), która w tej chwili istnieje, np. w stosunku do Warszawy powinna być redukowana - podkreślał.

Jak dodał, ta redukcja jest funkcją pewnej polityki, polityki zrównoważonego rozwoju. A polityka zrównoważonego rozwoju to jest Prawo i Sprawiedliwość, bo nasi przeciwnicy byli zwolennikami zupełnie innej polityki (...) koncentrowania rozwoju w kilku najważniejszych ośrodkach - zaznaczył. To my, Prawo i Sprawiedliwość staramy się o to i robimy wszystko co można, aby to wyrównywanie następowało" - zapewniał.

Przed nami wybory, które mają ogromne znaczenie (...), które są także pierwsza turą tego cyklu wyborczego, który zaczyna się właśnie teraz, a skończy się w 2020 r. wyborami prezydenckimi - mówił też Kaczyński podczas spotkania wyborczego. Jak dodał, to jest bardzo ważny cykl, bo on zdecyduje o tym, jak dalej będzie rozwijała się Polska, a także - jeśli chodzi o wybory do PE - Europa.

Jak wskazał, w tych wyborach zdecydujemy, czy UE pozostanie taka jak teraz (...), czy też może będą jednak pewne zmiany, czy dojdzie do takiej sytuacji, w której te mechanizmy - które funkcjonowały dotąd, nie zawsze najlepsze, często bardzo mocno przeżarte biurokracją, a jednocześnie niewiele mające wspólnego z demokracją - zostaną przynajmniej częściowo skorygowane.

Według prezesa PiS, nie ma co liczyć na jakąś wielką zmianę, czy rewolucję. Tej na pewno nie będzie, ale można liczyć na znaczące kroki w dobrą stronę"- stwierdził Kaczyński. Z tego względu - jak podkreślił - naprawdę trzeba wziąć udział w wyborach do PE. Trzeba odrzucić przeświadczenie dość częste - a w szczególności częste wśród naszego elektoratu - że to tak naprawdę nie ma sensu - podkreślił szef PiS. Kaczyński oświadczył, że w tym roku wybory do europarlamentu są bardzo znaczące.

Stąd moja bardzo, bardzo serdeczna prośba o to, żeby przekonywać wszystkich, których się da przekonać, żeby po prostu poszli. Oczywiście chodzi o to, żeby poparli Prawo i Sprawiedliwość - powiedział Kaczyński.

Tylko uczestnictwo w tych specyficznych wyborach - gdzie frekwencja jest zwykle niższa niż w wyborach parlamentarnych, często nawet dużo niższa - tylko to może zapewnić, że uczynimy mocny krok w tym kierunku, by Polska szła drogą, która zapewni jej narodowy sukces i która zapewni jej także eksponowane miejsce w Europie - dodał Jak podkreślił, nasz kraj potrafił zachować podstawowe wartości naszej cywilizacji. Przypomnę o naszej +piątce plus+, bo ten plus to wolność; (nasz kraj) potrafił zachować wolnośćm- powiedział prezes PiS. Według niego, z tą wolnością gdzie indziej jest często bardzo słabo.