Według źródła "Polityki", którym ma być "ważny polityk PiS", odchodzącą do PE Beatę Mazurek zastąpi posłanka Anita Czerwińska. "Partia wraca też do przećwiczonej formuły, że rzecznik będzie miał swojego zastępcę - wybrano Radosława Fogla, bliskiego współpracownika Jarosława Kaczyńskiego. Mazurek nie miała zastępcy, ale Adam Hofman już tak - Marcina Mastalerka" - przypomina "Polityka".

Reklama

Tygodni zauważa, że wcześniej politycy PiS nieoficjalnie go informowali, że to Fogiel będzie rzecznikiem partii. – Prezes zdecydował, że lepiej, jeśli rzecznikiem zostanie poseł. Rzecznik parlamentarzysta ma lepszy kontakt z posłami, większy u nich posłuch i będzie sprawniej kierował ruchem w mediach – mówi "Polityce" wpływowy polityk PiS. Ponoć nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w rządzie po rekonstrukcji zostało mało kobiet, zatem płeć stała się atutem Czerwińskiej.

Anita Czerwińska do PiS trafiła z warszawskiego klubu "Gazety Polskiej". Zasłynęła organizacją miesięcznic smoleńskich, czym zaskarbiła sobie przychylność Jarosława Kaczyńskiego. - Bez niej nie byłoby tu miesięcznic - chwalił Czerwińską prezes PiS.