W sobotę Jarosław Kaczyński wziął udział w Miedznej Murowanej w Pikniku Rodzinnym #DobryCzasPL. Podczas spotkania prezes PiS przekonywał, że władza może uczynić nieporównanie więcej wtedy, jeżeli współpracuje - rozmawia ze społeczeństwem i jeżeli społeczeństwo jest aktywne. Dlatego o tę aktywność tak bardzo prosimy i tak bardzo prosimy o tę rozmowę, żebyśmy wiedzieli co jest najpierw a co potem, jakie sprawy należy rozwiązywać szybko, a z jakimi można poczekać - mówił do zgromadzonych prezes PiS.

Reklama

Przecież wszystkiego na raz, po tylu latach zaniedbań uczynić się nie da, ale chyba wykazaliśmy w ciągu tych czterech lat, że można zrobić dużo i że można przede wszystkie stworzyć to, co jest podstawą dobrego życia społecznego - narodowego, podstawą demokracji – powiedział Kaczyński, zaznaczając przy tym, że to jest właśnie wiarygodność. Myśmy obiecali i zrobili" - dodał.

To obiecaliśmy jeszcze w tamtych wyborach, zostało zrobione już stosunkowo dawno - oczywiście jeśli spojrzeć na to w perspektywie tylko tego czterolecia. Teraz były kolejne obietnice i też je realizujemy i też z pewnością przed wyborami będą zrealizowane - zapewnił dodając, że tak będzie też dalej.

W jego ocenie ta wiarygodność, to nie jest sprawa różnych akcji społecznych, wielkich transferów społecznych, które PiS wykonuje, których symbolem jest 500 plus. To jest jeszcze sprawa zaufania - powiedział przypominając, że bez sensu jest akt głosowania, gdy nie dokonuje się tego, co się obiecało. To jest wtedy oszustwo, a nie demokracja, a my chcemy prawdziwej demokracji - zaznaczył dodając przy tym, że ta prawdziwa demokracja może być tylko wtedy, gdy istnieje wiarygodność. My będziemy tej wiarygodności strzegli, strzegli ze wszystkich sił, bo to naprawdę ważne - stwierdził Kaczyński.

Zdaniem szefa PiS te fundamenty są naprawdę ważne, choć muszą się dopiero wzmocnić, ale już jednak są wybudowane fundamenty takiej prawdziwej polskiej demokracji. Nie tylko procedur demokratycznych - bo wybory mogą być także w niedemokratycznym kraju - chodzi o to, żeby te wybory o czymś rzeczywiście decydowały i to czynimy - ocenił.

Prezes PiS, który na scenie stał razem z mieszkankami miejscowości ubranymi w ludowe stroje, dziękował za zaangażowanie Kołom Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wszystkim, którzy angażują się w strukturach przykościelnych oraz przez aktywność gospodarczą. Polska tradycja wyrasta ze wsi, różnej wsi - takiej, która jest teraz i tej, której już nie ma, ale stąd wziął się ten fenomen nazywany polskością, a to jest coś niesłychanie ważnego, niesłychanie cennego - mówił Kaczyński.

Reklama

Podkreślił również, że demokracja to nie tylko Sejm, sejmik wojewódzki czy samorząd gminny, ale również inne formy demokracji zawodowej, dlatego zaapelował do rolników, aby wzięli udział w niedzielnych wyborach do izb rolniczych. Zaznaczył przy tym, że w wyborach biorą udział dobrzy kandydaci - postaraliśmy się o to. Naprawdę co najmniej dwóch w każdej gminie, a w niektórych więcej. Mówię o tych naszych kandydatach. Warto ich poprzeć, warto umocnić te izby, bo dzięki temu na bardzo wiele praktycznych spraw będzie wpływ - dodał.

Po swoim przemówieniu Kaczyński otrzymał wypalony z płytek ceramicznych obraz Matki Boskiej Trybunalskiej, później rozmawiał bezpośrednio z ludźmi zgromadzonymi na pikniku oraz fotografował się z nimi.