Według tygodnika "Sieci", za stroną SokzBuraka stoi człowiek PO, który zatrudniony jest nie tylko przez tę partię, ale również przez stołeczny ratusz. Chodzi o Mariusza Kozaka-Zagozdę, który wykupił domenę w 2014 r. Strona miałaby również być połączona z profilem na Facebooku. On sam twierdzi jednak, że pozbył się domeny w 2017 r.

Reklama

Podczas konferencji prasowej przed Prokuraturą Krajową w Warszawie radny PiS, a także kandydat tej partii w okręgu płockim, Jacek Ozdoba przedstawił informacje dotyczące zarządzenia prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, który przekazał lokal stowarzyszeniu Wolne Miasto Płock, którym kieruje Andrzej Szuliński, Oficjalnie właściciel SokuzBuraka - podkreślał Ozdoba. Dostał ten lokal decyzją prezydenta w okresie kampanii wyborczej, na preferencyjnych zasadach, w trybie bezprzetargowym - mówił.

Zawiadamiam prokuraturę, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa w zakresie, nie tylko z art. 296 par. 1 Kodeksu karnego, na pana Andrzeja Nowakowskiego, ale również w zakresie nielegalnego wspierania czy finansowania kampanii wyborczej przez pana prezydenta - mówił Ozdoba.

Art. 296 par. 1 głosi: Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Reklama

Ozdoba podczas konferencji mówił, że w zawiadomieniu zwraca uwagę prokuratorom, że przesłuchany powinien zostać prezydent Płocka, Kozak-Zagozda oraz Szuliński.