Terlecki na briefingu prasowym w Sejmie był pytany o sytuację w służbie zdrowia w kontekście informacji o zamykaniu oddziałów szpitalnych oraz niektórych szpitali w kraju, ze względu na brak lekarzy.

Reklama

To prawda, borykamy się z problemami służby zdrowia przez całą kadencję. To efekt rządów naszych poprzedników, którzy w takim stanie ją zostawili - podkreślił wicemarszałek Sejmu

Dodał, że rząd PiS stara się poprawić sytuację w tym obszarze i wiele już zrobił. Ale - jak zaznaczył - "mamy, można powiedzieć, dalekosiężny plan na przyszłość, który przedstawiali nasi przedstawiciele, w tym minister zdrowia Łukasz Szumowski".

Myślę, że zarówno sumy przekazywane na służbę zdrowia, znacznie większe, dwukrotnie większe niż wcześniej, jak i różne inne rozwiązania, w tym rozszerzenie puli przyjęć na studia medyczne, że to wszystko stopniowo - bo tego się nie da zrobić z dnia na dzień - będzie radykalnie poprawiać stan naszej służby zdrowia - powiedział szef klubu PiS.

Terlecki podkreślił jednocześnie, że "publiczna służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z najlepszych w Europie".

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Opolu przedstawiono program "Piątka dla zdrowia", który został oparty na pięciu priorytetach: zwiększeniu finansów na zdrowie, modernizacji szpitali, wspieraniu badań kontrolnych Polaków, opiece nad seniorami oraz unowocześnieniu opieki onkologicznej.

Reklama