Debaty wyborcze RMF FM, Interii i Dziennika Gazety Prawnej "Po prostu Polska" to największe regularne pasmo debat w paśmie popołudniowym. To unikalny projekt radiowo-multimedialny, prezentowany nie tylko słuchaczom RMF FM, ale także internautom za pośrednictwem YouTube i mediów społecznościowych.

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

Transmisję na żywo można było śledzić na antenie RMF FM, a także na stronach głównych RMF24, Interii oraz dziennika.pl.

Udział w debacie liderów wzięli:

Polskie Stronnictwo Ludowe-Koalicja Polska - Władysław Kosiniak-Kamysz;
Prawo i Sprawiedliwość - Jacek Sasin;
Lewica - Włodzimierz Czarzasty;
Koalicja Obywatelska - Tomasz Siemoniak;
Konfederacja - Janusz Korwin-Mikke.Środową debatę poprowadzili dziennikarze RMF FM - Marcin Zaborski i Patryk Michalski - oraz przedstawiciele portalu Interia.pl i "Dziennika Gazety Prawnej".

RMF FM

Jak będzie wyglądała debata liderów?

Pierwsza część debaty liderów "Po prostu Polska" składała się z trzech serii pytań - politykę zdrowotna, sprawy światopoglądowe i polityka społeczna. Każdy z gości miał 45 sekund na odpowiedź.

W drugiej części pytania zadawali dziennikarze portalu Interia.pl i "Dziennika Gazety Prawnej". Tym razem politycy mieli 2 minuty na odpowiedź.

W trzeciej części goście debaty będą zadawali sobie pytania. Goście losowali w trakcie programu koperty z nazwiskami kolejnych interlokutorów.

Czwarta część to podsumowanie debaty. Każdy z polityków miał 45 sekund na swobodną wypowiedź, w której miał zachęcić do głosowania na swoje ugrupowanie.

W ramach wspólnej akcji RMF FM, portalu Interia.pl i "Dziennika Gazety Prawnej" odbyło się 5 debat z cyklu "Po prostu Polska". Rozmawialiśmy z politykami o edukacji, służbie zdrowia, praworządności, gospodarce i kwestiach światopoglądowych.

Reklama