To już pewne, oficjalna decyzja zostanie ogłoszona niedługo, najprawdopodobniej w ciągu dwóch, trzech tygodni - mówi rozmówca Gazeta.pl.

Reklama

Jak na razie pewne jest, że wyborach prezydenckich nie wystartuje Donald Tusk. Wiadomo też, że giełda nazwisk przez wyborami zmienia się z każdym dniem. Wystartować mają m.in. Andrzej Duda i Władysław Kosiniak-Kamyk. Kilka tygodni wcześniej "Polityka Insight" podała, że kandydatem na prezydenta ma być także Szymon Hołownia.

Cieszy się on dużą rozpoznawalnością, ale żeby dobrze wypadać w sondażach musi zbudować wizerunek poważnego kandydata na prezydenta - czytamy na stronie politykainsight.pl. Przygotowania do jego startu rozpoczęły się w sierpniu i są już zaawansowane. Oficjalnego komunikatu w tej sprawie można się spodziewać w ciągu dwóch-trzech tygodni.

Wiadomo też, jak podaje "Polityka Insight", że Hołownia wcześniej zamówił badania ("jest rozpoznawany przez ponad 50 proc. Polaków między 50 a 75 proc."), buduje struktury i tworzy strategię.

Nad jego startem w wyborach pracują dwa sztaby. Jeden z nich skupia się na programie i wartościach, wokół których budowany będzie główny przekaz. Drugi sztab pracuje nad strategią i planowaniem kampanii. Dodatkowo w całej Polsce w kilkunastu ośrodkach powstaje sieć wolontariuszy, którzy będą współpracować ze sztabem. (…) W tworzenie kampanii zaangażowani są m.in. ludzie, którzy współpracowali z kandydatami startującymi z list Koalicji Europejskiej i Obywatelskiej w ostatnich wyborach - europejskich i parlamentarnych, opisuje centrum analityczne.