Pytany w TVP1 o nowego ministra sportu, Dworczyk powiedział, że w poniedziałek rozmawiał z premierem i wie, że jeszcze w tej sprawie ostatecznej decyzji nie ma. Jest kilka bardzo dobrych nazwisk. Sam wiem o dwóch świetnych kandydatach, którzy są potencjalnie rozpatrywani – dodał. Jak podkreślił, to są decyzje premiera, to też decyzja prezydenta, kierownictwa partii.

Reklama

Na pytanie,ile prawdy jest w tym, że cały czas są prowadzone rozmowy z opozycją, oraz że trzech senatorów może nie tyle przejść na stronę PiS, ale na przykład nie przyjść na głosowanie w Senacie, minister ocenił, że w polityce jest czymś normalnym, iż prowadzone są rozmowy, że ma miejsce dialog. Wielokrotnie byliśmy świadkami w III Rzeczypospolitej tego, jak politycy z różnych partii, z różnych ugrupowań zmieniali barwy (partyjne). Uznawali, że z punktu widzenia na przykład realizacji ich celów programowych, z jakimi szli do wyborów, o jakich mówili swoim wyborcom, korzystniej jest wesprzeć większość parlamentarną – powiedział. Dodał, że nie chce przesądzać, jak będzie w tym przypadku.

Szef Kancelarii Premiera pytany o termin expose prezesa rady ministrów wyjaśnił, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. Bardziej prawdopodobny w moim przekonaniu w tym momencie jest wtorek, czyli 19 (listopada), ale tutaj nie ma jeszcze ostatecznego rozstrzygnięcia. To też m.in. decyzja marszałek Sejmu. W tej chwili te sprawy są ostatecznie ustalane - stwierdził.