Informacje o zmianach w resorcie, kierowanym przez ministra Mariusza Kamińskiego, politycy podali na Twitterze.

Reklama

"Kończę pracę w MSWiA z poczuciem dobrze wykonanych zadań, których efekty ocenili Wyborcy, a obraz medialny skoryguje czas. W Polsce żyje się bezpiecznie, służby, które nadzorowałem działają sprawnie. Dziękuję wszystkim za współpracę przez ostatnie 4 lata. Dalej służymy Polsce" - napisał Zieliński.

Wąsik poinformował z kolei, że otrzymał nominację na stanowisko wiceszefa MSWiA. "Otrzymałem dziś nominacje na zastępcę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nadal też będę pełnił funkcję sekretarza Kolegium ds. służb specjalnych" - napisał.

Wiceszef MSWiA Błażej Poboży na tym samym portalu społecznościowym zapowiedział, że wraz z powołaniem Wąsika na stanowisko wiceministra zmianie ulegnie zakres obowiązków poszczególnych członków kierownictwa MSWiA. "W najbliższych dniach minister Mariusz Kamiński podpisze nową decyzję kompetencyjną" - dodał.

Zieliński z wykształcenia jest polonistą. W 2002 roku był burmistrzem Śródmieścia w Warszawie. Od listopada 2005 roku do maja 2006 roku sprawował funkcję wiceszefa MEN. Od maja 2006 roku do listopada 2007 był sekretarzem stanu w MSWiA oraz pełnomocnikiem rządu ds. samorządu terytorialnego. W PRL działał w NZS i w "Solidarności". Od 2001 roku jest członkiem władz krajowych PiS.

Funkcję sekretarza stanu w MSWiA pełnił od listopada 2015 roku. Sprawował nadzór nad policją, strażą graniczną i SOP. Obowiązki te przejął od niego Mariusz Kamiński wkrótce po objęciu stanowiska szefa resortu w sierpniu br.