Dworczyk w radiowej Jedynce mówił, że rozmowy koalicyjne w ramach Zjednoczonej Prawicy to naturalny proces negocjacyjny. Według niego "zasadnicze sprawy zostały już omówione i ustalone".

Reklama

Myślę, że jeszcze odrobina cierpliwości i ta umowa zostanie doszlifowana i podpisana - powiedział.

Według Dworczyka dyskusja toczy się głównie wokół spraw programowych. Oczywiście, pojawiają się też sprawy takie stricte polityczne, personalne. Byłbym nieuczciwy, gdybym mówił, że tak nie jest. To jest normalnym elementem każdych tego rodzaju rozmów - zaznaczył.

Pytany, czy - w kontekście politycznym - rozmowy dotyczą obsady funkcji wiceministrów czy obsady spółek Skarbu Państwa, Dworczyk odpowiedział, że według jego wiedzy liczba wiceministrów w poszczególnych resortach została już ustalona. Pewnie toczą się jeszcze dyskusje dotyczące spraw personalnych - dodał.

Szef KPRM odniósł się również do kwestii obsady funkcji ministra sportu. Myślę, że dzielą nas raczej dni od powołania nowego ministra lub nowej minister sportu - powiedział Dworczyk. Obecnie funkcję ministra sportu pełni premier Mateusz Morawiecki.