Jak podaje Onet przeszukanie w mieszkaniu Mateckiego odbyło się już w październiku, a śledczy zabezpieczyli m.in. komputer i telefon radnego. - Mocne rzeczy podobno znaleźli - mówi Onetowi osoba znająca sprawę.

Reklama

Śledztwo dotyczy wpisów zamieszczanych m.in. na stronie "Stop Islamizacji Europy” prowadzonej przez Dariusza Mateckiego. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa Praga-Północ w Warszawie. Funkcjonariusze znaleźli sześć wpisów, które łamią prawo. Jak przypomina Onet jeden z nich przedstawiał kobietę w stroju muzułmańskim obok worków na śmieci z podpisem "znajdź kobietę".

Jak podaje Onet po tym jak zabezpieczono sprzęt Mateckiego sprawę przejęła od Prokuratury Praga-Północ, Prokuratura Okręgowa w Warszawie-Pradze.

Taką decyzję podjęła Prokuratura Krajowa, nikt nie wie dlaczego. Wygląda to tak, jakby ktoś chciał ukręcić tę sprawę. Wiadomo, że Matecki to bliski człowiek Patryka Jakiego i Zbigniewa Ziobry - mówi informator Onetu.

W rozmowie z Onetem polityk Prawa i Sprawiedliwości mówił, że "nigdy nie umieszczał żadnych obraźliwych zdjęć ani wpisów". Pojawiły się one na fanpage'ach, które współadministruję, jednak to nie ja je umieszczałem - tłumaczył.