Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus podczas konferencji prasowej pytała, czy prokurator generalny wystąpił do Watykanu o akta związane z przestępczością seksualną księży po zniesieniu tajemnicy papieskiej z postępowań dotyczących nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych.
Podczas konferencji prasowej w środę w Sejmie posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus przypomniała, że w grudniu ub.r. papież Franciszek zdjął tajemnicę papieską z postępowań dotyczących nadużyć seksualnych wobec nieletnich, popełnionych przez duchownych.
– powiedziała posłanka Lewicy.
Poinformowała, że napisała zapytanie do prokuratora generalnego, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, w którym pytała, czy Prokuratura Krajowa wystąpiła już z wnioskiem do Watykanu o udostępnienie akt związanych z przestępczością seksualną księży katolickich w Polsce.
– powiedziała.
Przypomniała również, że w lutym ub.r. przekazała papieżowi raport w sprawie biskupów. – mówiła Scheuring-Wielgus.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP