Z okazji wyjątkowego jubileuszu - Pana 100 Urodzin - proszę przyjąć moje pozdrowienia oraz wyrazy głębokiego szacunku. Oby kolejne lata były szczęśliwe i radosne. Należy Pan do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami - napisał Mateusz Morawiecki w liście do Józefa Wieczorka (pisownia oryginalna – red.).

Reklama

Problem polega jednak na tym, że sędzia nie żyje od ponad 20 lat. Zmarł w 1996 roku.

Na list odpowiedział syn sędziego.

Szanowny Panie Premierze! Był Pan uprzejmy przesłać do mojego Ojca, Józefa Wieczorka życzenia z okazji 100 rocznicy urodzin. Niestety, mój Ojciec zmarł 15 lipca 1996, więc nie może osobiście podziękować Panu za te życzenia. To, że określenie Bartłomieja Sienkiewicza‚ "państwo polskie istnieje teoretycznie” zamanifestowało swoją aktualność po prawie pięciu latach rządów PiS-u akurat w związku z 100. rocznicą urodzin mojego Ojca – wydaje mi się być chichotem historii – pisze Andrzej Wieczorek.

Reklama

Oświadczenie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie

W związku z faktem wysłania życzeń śp. Sędziemu Józefowi Wieczorkowi przez Premiera Mateusza Morawieckiego, opisanym w publikacji prasowej z przykrością informujemy, że sytuacja wynikła z błędu popełnionego w Mazowieckiem Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie – efektem czego było przekazanie niepoprawnej informacji do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W związku z tym wyrażamy ubolewanie i przepraszamy Rodzinę śp. Sędziego Józefa Wieczorka. Przepraszamy również Prezesa Rady Ministrów za wprowadzenie w błąd - czytamy w oświadczeniu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Informujemy też, że procedury dotyczące weryfikacji danych o mieszkańcach Mazowsza kończących sto lat zostaną w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim zweryfikowane i ulepszone. - dodano.