Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz zapowiedział w rozmowie z PAP walkę o wprowadzenie zakazu trzymania psów na łańcuchach. Musimy zacząć od zmiany mentalności, żeby ci, którzy obecnie trzymają psy na łańcuchu sami, z własnej woli ten łańcuch odpięli - podkreślił.

Reklama

Kosiniak-Kamysz powiedział PAP, że jest przeciwnikiem trzymania zwierząt na łańcuchu. Więc, jeżeli takie rozwiązania wpłyną, to ja będę za nimi głosował - zapewnił.

Wypracujmy coś ciekawego, coś co jest w stanie połączyć różne środowiska, a nie skłócajmy dzisiaj rolników z tymi, którzy zajmują się ochroną środowiska, bo naprawdę wszyscy, którzy zajmują się hodowlą zwierząt, którzy dbają o zwierzęta, którzy hodują zwierzęta dbają o nie, bo z nimi egzystują przez cały dzień i całą noc. Rolnicy nie mają przerwy, nie mają urlopów, bo dbają o swój inwentarz - mówił lider PSL.

Nie wolno nękać zwierząt, nie wolno głodzić zwierząt - to jest okropne. I każdy kto to robi, niezależnie czym się zajmuje, popełnia przestępstwo - stwierdził Kosiniak-Kamysz.