Polski minister spraw zagranicznych bierze udział w 56. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Jak poinformowało MSZ na Twitterze, na konferencji w Monachium Czaputowicz spotkał się m.in. z dyrektorem wykonawczym American Jewish Committee (AJC) Davidem Harrisem. "Minister Jacek Czaputowicz podczas spotkania z dyrektorem wykonawczym American Jewish Committee (AJC) Davidem Harrisem zaprosił AJCGlobal do współzorganizowania panelu nt. dialogu międzyreligijnego, który będzie miał miejsce podczas organizowanej w Polsce międzynarodowej konferencji na rzecz wolności religii lub wyznania" - podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Reklama

Resort spraw zagranicznych poinformował ponadto na Twitterze, że szef polskiej dyplomacji podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa wziął m.in. udział w spotkaniu poświęconym Ukrainie oraz rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych tego państwa Wadymem Prystajką. "Minister Czaputowicz podkreślił potrzebę wsparcia przez społeczność międzynarodową starań prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego na rzecz pokojowego rozwiązaniu konfliktu" - podało MSZ.

Ponadto, jak informuje resort spraw zagranicznych, na marginesie konferencji Czaputowicz rozmawiał także z sekretarz generalną Rady Europy Mariją Pejczinović Burić. Czaputowicz spotkał się także z ministrem spraw zagranicznych Mongolii Damdinem Cogtbaatarem oraz Słowacji Miroslavem Lajczakiem.