W środę premier Mateusz Morawiecki oznajmił, że zaprasza liderów wszystkich ugrupowań opozycyjnych. - Jutro chcę bardzo dokładnie przedstawić przebieg naszej dzisiejszej dyskusji na sztabie kryzysowym i chcę pokazać, jak realizujemy krok po kroku najlepsze praktyki - powiedział, informując, że w czwartek zaprosi liderów partii opozycyjnych na spotkanie dotyczące koronawirusa.

Reklama

Spotkanie ma się rozpocząć o godz. 15.30 w KPRM. Premier zapowiedział, że oprócz niego w spotkaniu wezmą udział także m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski, a także szef KPRM Michał Dworczyk.

Szef KPRM w rozmowie z PAP wskazał, że udział w nim zapowiedzieli przedstawiciele wszystkich klubów i kół opozycyjnych. Jak poinformował, PO reprezentować mają posłowie Marcin Kierwiński oraz Tomasz Siemoniak.

Lewicę - Marcelina Zawisza oraz Wiesław Szczepański. Klub PSL-Kukiz15 reprezentować mają Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Paweł Kukiz, a Konfederację - Krzysztof Bosak oraz Jakub Kulesza.

Reklama

Dworczyk zapowiedział, że podczas spotkania szef rządu przedstawi przedstawicielom opozycji zaktualizowane informacje dotyczące dotychczasowych działań.

Reklama

- Celem spotkania jest omówienie relacji pomiędzy rządem a klubami i kołami parlamentarnymi. Po to, żeby w sposób odpowiedzialny i podmiotowy współpracować przy wszystkich sprawach związanych ze zwalczaniem koronawirusa - oświadczył Dworczyk.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według danych przekazanych przez GIS od 31 grudnia 2019 r. do 3 marca br. na całym świecie zanotowano 90 663 potwierdzone przypadki COVID-19. 3124 osoby zmarły.

W środę rano minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że potwierdzono w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa. Pacjent jest hospitalizowany w Zielonej Górze w Szpitalu Uniwersyteckim - na oddziale zakaźnym. Dworczyk powiedział w czwartek rano, że obecnie nie ma żadnego, innego pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.