Według badania prezydent Andrzej Duda zanotował niewielki wzrost poparcia w stosunku do poprzedniej ankiety - 1,6 pkt. proc., natomiast Małgorzata Kidawa-Błońska - spadek o 4 pkt. proc.

Reklama

Na trzecim miejscu znalazł się kandydat Lewicy Robert Biedroń z poparciem 11,4 proc. ankietowanych, co oznacza przyrost o 1,7 pkt. proc.

Kolejne pozycje zajęli: kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (10,1 proc.), kandydat niezależny Szymon Hołownia (6,9 proc.) i kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak (4,6 proc.). Na innego kandydata głosować chce 0,2 proc. badanych.

Badanie przeprowadzono w dniach 12-13 marca 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1028 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię (w wyborach do Sejmu) i na jakiego kandydata (w wyborach prezydenckich) będą głosować. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 57 proc.

Reklama

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.