Nie mamy także żadnych danych o potwierdzonych wynikach pozytywnych na zakażenie koronawirusem dotyczących osób z bezpośredniego otoczenia prezydenta Andrzeja Dudy - dodał Szumowski.

Reklama

Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u ministra Michała Wosia, wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu zostali poddani w poniedziałek testom. W ostatnim posiedzeniu rządu nie brało udział 9 jego członków, w tym m.in. premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Po informacji, że minister Woś jest zakażony koronawirusem, podjąłem decyzję, że wtorkowa Rada Gabinetowa zostanie odwołana ze względów bezpieczeństwa - oświadczył prezydent Andrzej Duda. Ostatecznie zwołano ją na godzinę 10.00 w środę.

Prezydent przypomniał, że we wtorek miała odbyć się Rada Gabinetowa, podczas której miał być dyskutowany pakiet dla przedsiębiorców przygotowany przez rząd.

Reklama

Po konsultacjach z ministrem zdrowia, Głównym Inspektorem Sanitarnym, panem premierem, które trwały też wczoraj w nocy, podjąłem decyzję o tym, że dzisiaj Rada Gabinetowa się nie odbędzie z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników, z uwagi na to, żeby zachować procedury - dodał.

Reklama

Informacje szybko skomentował Donald Tusk na TT.

"Łatwiejszy i szybszy dostęp do testów dla ludzi władzy niż dla chorych i lekarzy to oblany test z przyzwoitości i demokracji" - napisał.