Dziennik Gazeta Prawana logo

Minister obrony: To świństwo pachnące świństwami PRL-owskimi

4 grudnia 2007, 15:02
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
"To wyjątkowe świństwo, pachnące świństwami PRL-owskimi" - tak minister obrony Bogdan Klich określił w Radiu Zet zarzuty, jakie Aleksander Szczygło i Antoni Macierewicz stawiają ludziom, którzy mają kierować resortem. Klich zapewnił też, że nie zamierza odwoływać mianowanego przez PiS szefa wywiadu.

Obecny i były minister obrony za pośrednictwem mediów dyskutują o obsadzie stanowisk w MON. Aleksander Szczygło krytykuje personalne decyzje swego następcy, a Bogdan Klilch broni osób, które chce mianować na stanowiska w resorcie.

"Aleksander Szczygło stosuje domniemanie winy w miejsce domniemania niewinności, nie tylko w przypadu generała Czerwińskiego. Tak długo jak nie będzie dowodów na jakąkolwiek winę Czerwińskiego, zostanie on wiceministrem obrony narodowej" - oświadczył Klich.

Minister oburzeniem zareagował na to, że Szczygło i Macierewicz skrytykowali jego decyzję o powołaniu generałów Piotra Czerwińskiego i Janusza Bojarskiego do MON. Obaj politycy publicznie mówili o nominacjach, że "to powrót dawnych chłopców z WSI".

"Generał Bojarski jest symbolem dobrych zmian w wojsku. Jest pozytywną ikoną tych przemian, które dokonały się po 1989 roku. Nie był związany ze służbami przed '89 rokiem" - ripostował Klich w Radiu Zet. Przypomniał, że generał Bojarski został wyróżniony przez Szczygłę wysłaniem na najbardziej prestiżową uczelnię wojskową, National Defense University w Waszyngtonie.

Aleksander Szczygło twierdzi, że wobec generała Czerwińskiego toczą się postępowania prokuratorskie. Jakie - tego nie ujawnia. Zapowiada jednak, że jeśli sprawa nie zostanie wyjaśniona, to skieruje sprawę do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj