Paweł Zalewski wystąpił już do sądu o rejestrację „Mazowsza XXI", Kazimierz Ujazdowski zorganizował spotkanie założycielskie „Dolnego Śląska XXI", a Jerzy Polaczek przymierza się do stworzenia stowarzyszenia o nazwie „Śląsk XXI” - podaje "Wprost".

Reklama

Czym będą się zajmować te organizacje? "<Mazowsze XXI> to stowarzyszenie programowo-formacyjne. Będzie się zajmować wszystkimi sprawami dotyczącymi państwa. Ja na przykład będę pilotował sprawy zagraniczne. Wśród założycieli jest sporo samorządowców, więc w sposób naturalny będziemy się zajmować także kwestiami lokalnymi, np. ustawą metropolitalną" - mówi „Wprost” Zalewski.

To kolejny pomysł na powrót na scenę "uciekinierów" z PiS. W grudniu ubiegłego roku, razem z Piotrem Krzywickim i Jarosławem Sellinem chcieli założyć stowarzyszenie - forum konserwatystów. Jak informował wówczas DZIENNIK, rozmawiali na ten temat również z byłym premierem, Kazimierzem Marcinkiewiczem. Wówczas przekonywali, że stowarzyszenie - mimo iż zakładają je politycy - ma być niepolityczne.