To niby zwykła pomyłka, ale wielu podatników wie, że nawet najbłahsze błędy w kontaktach ze skarbówką mogą być brzemienne w skutkach... Krajowa Informacja Podatkowa zapewniła dziennik.pl, że problemów być nie powinno, ale pytanie, jak zmienione imię potraktuje urzędnik, przyjmujący PIT-a...

Na dochody premiera w 2007 roku składała się nie tylko rządowa pensja i poselska dieta. Ponad 1600 złotych zarobił na umowach o dzieło i umowach zlecenie. 8 tysięcy złotych to dochód z praw autorskich.

Tusk nie odliczył od podatku żadnych wydatków - nie skorzystał na przykład z ulgi na internet. Dzięki temu, że żona premiera nie pracuje, rodzina Tusków dostanie całkiem duży zwrot podatku - aż 2414 złotych.

Premier przekazał 1 procent dochodu na organizację pożytku publicznego. 152 złote trafi na rzecz hospicjum w Sopocie. Zaapelował też do podatników o przekazywanie 1 procenta na rzecz innych organizacji. Przypomniał, że warunkiem przekazania pieniędzy jest rozliczenie się w terminie.

"To cenna inicjatywa. Miliony złotych mogą trafić do potrzebujących" - zachęcał Polaków premier i jako przykład podał swoją rodzinę. Córka Donalda Tuska, Katarzyna, przekazała 1 procent swojego podatku dla Pegazusa - organizacji, która chroni konie przed śmiercią w rzeźniach, syn postanowił ratować stare parowozy w skansenie w Kościerzynie.

p