Posłowie Lewicy złożyli do prokuratury zawiadomienie "na rapującego o zabijaniu przeciwników politycznych" posła Konfederacji Janusza Korwin-Mikkego. Chodzi o klip, w którym Korwin-Mikke śpiewa, że "pieprzeni socjaliści mają wisieć zamiast liści”.

Reklama

Posądzanie mnie o namawianie do przemocy to wyraz braku poczucia humoru i poczucia realizmu - powiedział Korwin-Mikke, komentując złożenie zawiadomienia przez Lewicę zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przez niego przestępstwa.

Składam zawiadomienie do Komisji Etyki w sprawie skandalicznego zachowania posła Konfederacji, Korwina Mikkego. Jeśli 30 lat w polityce nie nauczyło pana posła nawet przyzwoitego języka, powinien z niej, po prostu - odejść - napisał z kolei na swoim Twitterze Maciej Kopiec.

Z kolei Piotr Szumlewicz zapowiedział, że wyśle zgłoszenie do Youtuba.

Korwin-Mikke to na tyle podły typ, że nawet w nagraniu #Hot16Challange używa mowy nienawiści i zachęca do zabijania ludzi. Dlatego wysłałem do youtuba zgłoszenie, aby nagranie zostało usunięte - napisał Szumlewicz.

Na nagraniu polityk występuje w koszulce z koroną, pistoletem oraz szablą w dłoni. Tekst, który rapuje lider Konfederacji zaczyna się od słów: "Jestem straszny Korwin Mikre, co się wp…ył w politykę". Dalej jest m.in. o stawianiu czoła socjalistom, sweterku z koroną i patrzeniu w prawą stronę. Na koniec deklaruje, że jest "bogiem rapu".

Akcja, w której wziął udział polityk Konfederacji, została zainicjowana przez muzyka Solara.

Przypomniał on akcję sprzed lat, w której muzycy nagrywali swoje 16 wersów: a capella, do bitu lub przy akompaniamencie instrumentów. Pierwszy nominuje czterech następnych, dzięki czemu tworzy się łańcuszek.

Akcja, która trwa obecnie ma na celu zbiórkę środków, które pomogą polskiej służbie zdrowia lepiej radzić sobie z epidemią COVID-19. Swoje teksty nagrali już artyści m.in. Dawid Podsiadło, Monika Brodka, Paweł Domagała, czy Igor Herbut. Nie zabrakło raperów takich jak Łona, Kękę, Taconafide, Mata, Zeus. Wyzwanie podjęli także politycy, ludzie internetu i sprawujący ważne funkcje państwowe m.in. Adam Bodnar, kontrowersyjny biznesmen Zbigniew Stonoga. Nominowany był również Andrzej Duda.

W 10 godzin nagranie lidera Konfederacji obejrzał blisko milion internautów. Otrzymało ono do poniedziałku rano 118 tys. pozytywnych reakcji.

Korwin-Mikke na koniec swojego klipu nominuje Konrada Berkowicza, Grzegorza Brauna i Artura Dziambora. Na aukcji SiePomaga ustawiony cel wynosił milion złotych. Obecnie zebrana kwota akcji wynosi 1,3 mln złotych.

Reklama