Europoseł i rzecznik sztabu Andrzeja Dudy Adam Bielan był w poniedziałek gościem Radia Plus. Zaprzeczył, że prezydent prowadzi agitację wyborczą, natomiast robi to jego zdaniem kandydat KO Rafał Trzaskowski.

Reklama

Rafał Trzaskowski jest prezydentem Warszawy i jego psim obowiązkiem jest zarządzanie miastem, tym bardziej, że w tym mieście dzieje się bardzo wiele złych rzeczy - powiedział Bielan.

Przedsiębiorcy w Warszawie, a szczególnie pracownicy tych przedsiębiorstw, wciąż nie otrzymali dzisiaj środków (z tarczy antykryzysowej - PAP) ze względu na to, że Rafał Trzaskowski nie potrafi środków, które przekazał mu budżet państwa i rząd, przeznaczyć dalej dla przedsiębiorców - mówił.

W opinii Bielana "Rafał Trzaskowski powinien zająć się zarządzaniem miastem, a nie jeździć po całej Polsce i prowadzić kampanię wyborczą".

Nie tylko prowadzi agitację wyborczą, ale również, w sposób całkowicie pozaprawny, jego sztabowcy zbierają podpisy pod jego kandydaturą, chociaż pani marszałek Sejmu (Elżbieta Witek) nie zarządziła jeszcze wyborów - przekonywał europoseł.