Trzaskowski mówił dziennikarzom na miejscu wypadku, że trwa ustalanie przyczyn. Na mocy obowiązującego prawa będzie powołana komisja przez policję, gdzie również będą przedstawiciele miasta, która będzie wyjaśniać, co się wydarzyło - powiedział.

Reklama

Dodał, że 17 osób poszkodowanych jest w szpitalach. Duża część z tych osób jest w szpitalach miejskich. Myśmy natychmiast, w momencie, kiedy ja otrzymałem informację o tym wypadku, postawili szpitale w stan gotowości/ - mówił.

Część ofiar jest w Szpitalu Bielańskim, dokąd ja się zaraz udam. Oczywiście zapewniamy pomoc psychologiczną dla wszystkich, którzy tego wsparcia będą potrzebowali - zapewnił prezydent Warszawy.

Podkreślił, że uruchomiona została infolinia dla rodzin osób poszkodowanych w wypadku w Warszawie; numer to: 22 277 5560.

Poinformował także, że decyzje zostały podjęte od razu, kiedy dowiedział się o zdarzeniu, a przedstawiciele miasta natychmiast pojawili się na miejscu wypadku.

Prezydent Warszawy powiedział, że w tej chwili skupia się na pomocy poszkodowanym. Dodał, że rozmawiał z jedną z osób rannych w wypadku.

Trzaskowski dodał, że autobus był prawie nowy, kierowca to młoda osoba i prawdopodobnie zasłabł, ale - jak podkreślił - jest to jeszcze niepotwierdzona informacja.