Staniszkis była pytania o sondażowe wyniki głosowania.

Reklama

Bardzo wspierałam i wspieram Rafała Trzaskowskiego, szkoda, że nie wygrał w I turze. Szkoda, że nie wygrał już teraz. Cóż, w mediach było zbyt dużo o Dudzie. Ale ludzie powinni zdać sobie sprawę ze wszystkich jego błędów. A te były poważne ocenia – oceniła profesor.

wybory2020 - prezydenckie 1 tura / Dziennik Gazeta Prawna

Obecny prezydent nie był samodzielny w sytuacjach konfliktowych. Nie potrafił bronić tak kluczowych wartości jak wolność. To jest kwestia stylu. On robił wrażenie osoby, która jest jednocześnie i przestraszona, i zadowolona z siebie – podkreśliła w Onecie prof. Staniszkis.

Trzaskowski to jest mój były student. W Warszawie realizował swoją funkcję bardzo dobrze. Teraz powinien pokazać swoją inteligencję, przyzwoitość i poczucie humoru, i ma szanse wygrać w II turze – oceniła w Onecie Staniskis.

Aby tak się jednak stało, niezbędne będzie zjednoczenie oraz poparcie kandydata KO przez innych kandydatów opozycji. Powinni to zrobić, ale nie wiem, czy będą w stanie. A przecież zmiana prezydenta byłaby korzystna także dla nich – dodała.

28 czerwca, w wyborach prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, zdobywając 41,8 proc głosów - według exit polls. To oznacza, że odbędzie się II tura. Rafał Trzaskowski otrzymał 30,4 proc. poparcia.