W Moskwie 151 głosów uzyskał Trzaskowski; 65 - Duda; 26 - Hołownia; 21 - Krzysztof Bosak i 12 - Robert Biedroń. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Władysław Kosiniak-Kamysz (4 głosy), Marek Jakubiak (1 głos) i Stanisław Żółtek (również 1 głos). Oddano 281 ważnych głosów

Reklama

W Petersburgu głosowało 66 wyborców. Wyniki ukształtowały się następująco: Trzaskowski - 33 głosy, Duda - 16 głosów, Hołownia - 8 głosów. Kosiniak-Kamysz uzyskał 4 głosy, Biedroń - 3 głosy, Bosak - 2 głosy.

W Irkucku spośród 35 wyborców niemal wszyscy - 32 - głosowali na prezydenta Dudę. Po jednym głosie oddano na Hołownię, Bosaka i Waldemara Witkowskiego. W Irkucku głosowano tylko korespondencyjnie.

W Kaliningradzie Duda uzyskał 16 głosów, a Trzaskowski - 15. Po czterech wyborców głosowało na Hołownię i Bosaka, trzech na Kosiniaka-Kamysza, jeden na Witkowskiego. Liczba oddanych ważnych głosów to 43.

W agencji konsularnej RP w Smoleńsku głosowało dziewięć osób, z których pięć wskazało Hołownię, dwie - Dudę, a po jednej - Trzaskowskiego i Żółtka.

Na terenie Federacji Rosyjskiej utworzono przed wyborami pięć obwodów do głosowania. Polacy mogli głosować w komisji wyborczej w ambasadzie RP w Moskwie, w trzech polskich konsulatach generalnych w Irkucku, Kaliningradzie i Petersburgu oraz w agencji konsularnej w Smoleńsku. Ogółem na głosowanie zarejestrowało się na terenie Rosji około 500 wyborców.