Po I turze wyborów okazało się, że jedna z członkiń komisji obwodowej w gminie Jasieniec ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Przy wyborach – w innych komisjach – pracowały także dwie osoby z rodziny tej kobiety – mąż i teść. Obaj mają jednak wynik negatywny, ale profilaktycznie są objęci kwarantanną i automatycznie z niedzielnych wyborów zostali wykluczeni.

Reklama

W środę wyjaśniła się także sytuacja dziewięciu innych osób zaangażowanych w pracę przy wyborach na terenie gminy. Było to siedem osób z komisji oraz sekretarz gminy, pełniący funkcję gminnego koordynatora wyborów, i sekretarka. Sanepid potwierdził, że wszystkie te osoby mają wynik ujemny – powiedziała Cytryńska.

Zakażona członkini komisji miała w poniedziałek po I turze wyborów zaplanowane przyjęcie do szpitala. W ramach procedury przyjęcia wykonano jej test na COVID-19 i okazało się, że wynik jest pozytywny, chociaż nie miała żadnych objawów choroby.

W gminie Jasieniec są trzy obwody wyborcze: w Jasieńcu, Zbroszy Dużej i w Boglewicach.

Gmina Jasieniec leży na terenie pow. grójeckiego. Z danych miejscowego sanepidu wynika, że kwarantanną domową są obecnie objęte 133 osoby z terenu pow. grójeckiego, dwie osoby przebywają w izolatorium.

W sumie od początku epidemii w pow. grójeckim zanotowano 31 zgonów, a 264 osoby wyzdrowiały.