Wczoraj Senat a dziś Sejm. Zdominowane przez przeciwników obecnej rady obie izby parlamentu odrzuciły sprawozdanie. Podczas debaty w Sejmie PO, PSL i Lewica zarzuciły Krajowej Radzie upolitycznienie jej samej oraz nadzorowanych przez nią mediów publicznych.

Reklama

KRRiT krytykowano także za niewłaściwy podział środków abonamentowych pomiędzy TVP a Polskie Radio, które do tej pory otrzymywało mniej pieniędzy, komercjalizację programów telewizyjnych i rezygnację z publicznej misji.

Rady bronili posłowie PiS, podkreślając, że dobrze wypełnia swoje zadania, a sprawozdanie za 2007 rok jest "być może najlepszym w ciągu ostatnich 15 lat".

To nie przekonało większości. Za odrzuceniem sprawozdania opowiedziało się 255 posłów, 134 było przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Obecnie rada, odpowiedzialna między innymi za ustalanie składów rad nadzorczych publicznych mediów, ma pięciu członków. Trzech - w tym obecny przewodniczący Witold Kołodziejski - było rekomendowanych przez PiS, a po jednym przez Samoobronę i LPR.