“II tura wyborów prezydenckich w niedzielę 12.07. Osoby 60+, kobiety w ciąży oraz osoby niepełnosprawne będą mogły głosować w komisjach wyborczych bez kolejki" - czytamy w alercie RCB.

Reklama

SMS od RCB zdziwił wiele osób, gdyż nie był to alert informujący o sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Zgodnie z nowymi przepisami, które wprowadzono przed II turą wyborczą, w lokalu wyborczym w pierwszej kolejności obsługiwane będą osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat oraz osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub te, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

Wynika to z nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia, która ukazała się we wtorek w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym.

II tura wyborów prezydenckich, w której zmierzą się obecny prezydent Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski odbędzie się w niedzielę 12 lipca. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 7.00 do godz. 21.00.