Zaplanowane na 7 sierpnia posiedzenie Sejmu zostało przesunięte na 14 sierpnia – poinformował w poniedziałek wieczorem na Twitterze dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Reklama

"Podczas wieczornego posiedzenia Prezydium Sejmu marszałek (Elżbieta Witek – PAP) poinformowała o zmianie terminu 16. posiedzenia. Prace Izby zostały przełożone z 7 na 14 sierpnia" – napisał Grzegrzółka. Wynika to z odwołania obrad Senatu, które miały odbyć się w tym tygodniu (4-7 sierpnia). Posłowie w piątek mieli zajmować się przede wszystkim stanowiskami Senatu wobec szeregu ustaw.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował, że posiedzenie Senatu zaplanowane na 4-7 sierpnia, zostało przesunięte na 11-13 sierpnia. Powodem jest choroba senatora Koalicji Polskiej-PSL Jana Filipa Libickiego, który jest zakażony koronawirusem.

Na 6 sierpnia marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwołała Zgromadzenie Narodowe, które zbierze się w Sejmie. Przed Zgromadzeniem Andrzej Duda złoży przysięgę obejmując urząd prezydenta na drugą kadencję.

Reklama

Terlecki pytany, czy w związku z wykryciem koronawirusa u senatora Jana Filipa Libickiego planowane są zmiany w organizacji i przebiegu Zgromadzenia Narodowego w Sejmie, przed którym prezydent Andrzej Duda złoży w czwartek przysięgę, odparł: Nie. Będą oczywiście wszystkie możliwe zabezpieczenia tak, żeby posłowie wchodzili, wychodzili bezpiecznie, będą w maskach, także to wszystko będzie zabezpieczone.

Według wstępnego harmonogramu posiedzenia Sejmu, 7 sierpnia posłowie mieli zająć się m.in. stanowiskiem Senatu do zmian w ustawie w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią Covid-19 oraz po jej ustaniu; stanowiskiem ws. noweli ustawy o wspieraniu obszarów wiejskich. Sejm miał również rozpatrzeć uchwałę Senatu ws. noweli niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów.