"Kończąc swoją przygodę z administracją dziękuję przełożonym i współpracownikom za wspaniały, intensywny czas" - napisała na Twitterze wiceszefowa resortu cyfryzacji, Wanda Buk, ogłaszając swoją rezygnację.

Reklama

Wanda Buk zostanie od 1 września nowym wiceprezesem PGE ds. regulacji - poinformował we wtorek wieczorem koncern energetyczny w komunikacie.

To kolejna osoba z kierownictwa resortów, która nagle zrezygnowała z pracy. Wczoraj do dymisji podał się wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński, a dziś o swojej rezygnacji poinformował szef resortu zdrowia, Łukasz Szumowski.

Reklama

Jak zastrzegło MC, formalnie wiceminister do końca sierpnia jest jeszcze na urlopie. Wanda Buk funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji pełniła od 10 lipca 2018 r.

Wanda Buk jako wiceminister nadzorowała departamenty Polityki Międzynarodowej i Telekomunikacji, oraz Biuro Ministra w zakresie spraw wynikających ze stosunku podległości wobec Ministra Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Była też członkiem Komitetu Stałego Rady Ministrów, Komitetu ds. Unii Europejskiej oraz Zespołu ds. Programowania Prac Rządu.

Wcześniej, od 11 stycznia 2016 r. Wanda Buk pełniła funkcję dyrektora Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Odpowiadała za realizację projektów finansowanych przez UE, obejmujących m.in.: budowę infrastruktury IT i telekomunikacyjnej zapewniającej dostęp do szybkiego Internetu, rozwój usług elektronicznych o wysokiej dostępności i jakości, cyfryzację w administracji i kulturze, poprawę kompetencji cyfrowych.