Pytany o to, jaka osoba powinna po nim przejąć funkcję, czy bardziej menadżer, czy polityk, czy lekarz stwierdził, że powinien to być, ktoś, kto zna system ochrony zdrowia, umie zarządzać dużym zasobem ludzkim i jest dobrym menadżerem. I myślę, że każdy minister musi być politykiem - dodał.

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

Wyjaśnił też, że obie rezygnacje w ministerstwie, czyli jego oraz jego zastępcy - Janusza Cieszyńskiego, który podał się do dymisji w poniedziałek, miały odbyć się właśnie w poniedziałek. Była taka rozmowa. Ja przesunąłem (rezygnację - PAP) na wtorek - powiedział.

Rozmowie z dziennikarzami przysłuchiwał się poseł KO Dariusz Joński, który pod koniec spotkania zadał bezpośrednio pytanie Szumowskiemu, czy "choć raz znajdzie czas", by spotkać się bezpośrednio z nim i Michałem Szczerbą (KO), by wyjaśnić sprawę zakupu sprzętu medycznego w czasie epidemii.

Zadawaliśmy przez 1,5 miesiąca pytania (w sprawie zakupu respiratorów - PAP) i ani razu pan nie znalazł czasu, by się z nami spotkać i porozmawiać w ministerstwie. Pytaliśmy, gdzie są pieniądze za respiratory, gdzie są pieniądze za maski - zwrócił się do Szumowskiego.

Szumowski odparł, że odpowiedzi były udzielane w takim trybie, w jakim przewiduje to ustawa. Z całym szacunkiem, nie ma nigdzie takiego zapisu, by minister spotykał się z posłami - wyjaśnił. Dodał, że chętnie z posłami spotka się teraz w Sejmie.