Anna Schmidt-Rodziewicz, Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania gościła w środę na trzecich urodzinach telewizji wPolsce.pl.

Reklama

Żyjemy w dziwnych czasach. W czasach, w których mniejszość próbuje narzucić swoje prawa większości. W czasach, w których uniwersalne wartości, pewne grupy próbują wskazać jako te, które należy uznać za passé - powiedziała podczas 3. urodzin telewizji wPolsce.pl.

Do tych słów na Twitterze krytycznie odniosła się Anna Błaszczak-Banasiak, dyrektorka Zespołu ds. Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich

"Żyjemy w dziwnych czasach. To pierwsza w historii Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania występująca publicznie przeciwko mniejszościom" - czytamy we wpisie.

"Żyjemy w dziwnych czasach. Szanowna Pani @RTraktowanie gdyby kilkadziesiąt lat temu mniejszość nie narzuciła swoich praw większości nie ukończyłby pani studiów, nie byłaby pani posłanką, nie byłaby pani w rządzie. To czym się pani zajmuje teraz?" - napisała Joanna Scheuring-Wielgus.

Podczas wydarzenia wręczono "Złote kamery", których laureatami zostali m.in. wiceministrowie: spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, sprawiedliwości Marcin Warchoł i rodziny, pracy i polityki społecznej Anna Schmidt-Rodziewicz, a także szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.