Suski pytany o to, jak długo Ziobro będzie ministrem sprawiedliwości, odpowiedział, że to będzie decyzja poniedziałkowego posiedzenia władz PiS.

Reklama

Jutro może zapaść decyzja. Nie jestem w stanie przewidzieć jaka ona będzie, ale na pewno nie będzie to decyzja: nic się nie stało, więc koalicja trwa nadal. Niestety nie trwa nadal. Jeżeli nic nasi koalicjanci nie zrobią, to będą musieli swoje rzeczy spakować i wyprowadzić się z resortów - odpowiedział Suski w Polsat News.

Obecny w programie Andrzej Zybertowicz odpowiadał z kolei na pytanie, czy prezydent będzie rozmawiał na temat sporu w koalicji.

Reklama

W polskim systemie ustrojowym prezydent nie może wystąpić w roli gajowego, który bierze strzelbę i godzi zwaśnione strony. Może natomiast wystąpić w roli moderatora - powiedział doradca prezydenta.

Stwierdził, że na obecnym etapie nie ma potrzeby ingerencji prezydenta w proces rekonstrukcji rządu.

Sądzę, że kluczowe strony na koniec dnia znajdą porozumienie - powiedział Zybertowicz.

Jesteśmy przygotowani, gdyby doszło do wcześniejszych wyborów, aczkolwiek uważamy, że do tego jeszcze trochę brakuje. Widać, że toczy się gigantyczna wojna PiS-owskich gangów o władzę, o spółki - stwierdził z kolei Marcin Kierwiński (PO).