"Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że w najbliższy poniedziałek o godzinie 15.00 dokona na wniosek Premiera Mateusza Morawieckiego zmian w składzie Rady Ministrów" - napisał Spychalski w piątek na Twitterze.

Reklama

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w środę nowy skład Rady Ministrów; w wyniku rekonstrukcji liczba ministerstw zmniejszy się z 20 do 14. Część resortów zostanie zlikwidowana, a zakres ich kompetencji został podzielony na nowe lub istniejące resorty. W rządzie pojawią się też nowe nazwiska, w tym wicepremier Jarosław Kaczyński i ministrowie edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.

W skład rządu wejdzie czterech wicepremierów: oprócz Jarosława Kaczyńskiego, Jacek Sasin, Piotr Gliński i Jarosław Gowin, który będzie ministrem rozwoju, pracy i technologii.

Szef KPRM poinformował PAP, że jest nowy schemat działów administracji rządowej podlegających poszczególnym ministrom. Powstają dwa nowe urzędy centralne: Rządowe Centrum Sportu i Główny Urząd Morski, które będą podlegać odpowiednio ministrowi kultury i ministrowi infrastruktury.