W ramach Funduszu Wsparcia Kultury, którego budżet wynosi 400 mln zł, 2064 podmioty otrzymają pomoc finansową. Środki z FWK zostaną wykorzystane między innymi na zapewnienie ciągłości działalności artystycznej i utrzymanie miejsc pracy. Wśród osób i instytucji, które otrzymały pieniądze są znani aktorzy, muzycy a także instytucje kulturalne.

Reklama

Jedną z nich jest Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury, która otrzymała 1,8 mln złotych.

A nie brzydzą pieniądze od tej "paskudnej władzy"? - zapytała na Twitterze Elżbieta Rafalska komentując w ten sposób wpis portalu wPolityce.pl, który brzmiał: Jeszcze jej mało?! Fundacja Jandy dostała 1,8 mln zł od MKiDN. Aktorka: Jestem trochę rozgoryczona. Wnioskowaliśmy o 5,8 mln zł.

Na krytykę ze strony byłej minister rodziny, pracy i polityki społecznej postanowili odpowiedzieć dziennikarze i politycy. Wśród nich była Katarzyna Lubnauer.

Ale Pani była Minister wie, że to nie są pieniądze władzy, czy od władzy, tylko z podatków wszystkich Polaków? Na moja i Pani pensję tez idą pieniądze publiczne. I wie Pani, ja się brzydzę tą władzą - napisała.

A Pani wynagrodzenie idzie tylko z podatków zwolenników PiS? - skomentowała z kolei Kataryna.

Dziennikarz Tomasz Lis również skomentował wpis Rafalskiej. To nie wasze pieniądze, tylko nasze. Czas to zrozumieć! - napisał.