Dzisiaj podpisuję rozporządzenie dotyczące wsparcia nauczycieli, którzy prowadzą naukę zdalną dzisiaj i którzy będą prowadzili tę naukę zdalną jeszcze przez jakiś czas. Jaki? Zobaczymy, jak będzie się rozwijać sytuacja związana z pandemią koronawirusa – powiedział Czarnek na konferencji prasowej w siedzibie resortu.

Reklama

Podkreślił, że ministerstwo przekazuje kolejne ok. 300 mln zł na zakup niezbędnego sprzętu do nauki zdalnej.

Tylko w tym roku mamy już około jednego miliarda złotych przeznaczanego ze środków rządowych a wsparcie nauki zdalnej – dodał minister.

Szef MEiN poinformował w środę, że podpisze rozporządzenie o wsparciu nauczycieli w nauce zdalnej. Mówił, że około 300 mln zł zostanie przekazane na refundację zakupu akcesoriów informatycznych niezbędnych dla nauczycieli do prowadzenia nauki zdalnej.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie są środki, które całkowicie rozwiązują problem nauki zdalnej. Będziemy kontynuować nasze wysiłki, aby tę naukę zdalną udoskonalać, żeby była ona jeszcze bardziej efektywna – zapowiedział Czarnek.

Minister poinformował, że refundacja dotyczy jedynie zakupu sprzętu dokonanego w bieżącym roku szkolnym, a więc od 1 września br.

25 listopada przekażemy na rachunki poszczególnych organów prowadzących – w zdecydowanej większości przypadków na rachunki samorządów – środki finansowe, które w stu procentach pokryją tę refundację – przekazał Czarnek. poinformował, że nauczyciele będą mogli kupować sprzęt do 7 grudnia.

Zgodnie z zapowiedzią szefa MEiN jeszcze w grudniu pieniądze znajdą się na rachunkach nauczycieli.