Według informacji uzyskanych przez PAP, we wtorek wieczorem ma zebrać się Rada Koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Reklama

Gowin w rozmowie z Polskim Radiem 24 powiedział, że rada skoncentruje się "na dwóch najważniejszych zagadnieniach dla Polski". Po pierwsze na dalszej fazie walki z koronawirusme i przygotowaniu się do masowej akcji sczepień, która mamy nadzieję rozpocznie się już od drugiej połowy stycznia. Chociaż tutaj wszystko zależy od tempa prac naukowców i ekspertów, którzy weryfikują poszczególne szczepionki - zaznaczył Gowin.

Zapewnił przy tym, że Zjednoczona Prawica nie rozważa wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko COVID-19. Będziemy oczywiście zachęcać osoby znajdujące się w grupach wysokiego ryzyka, czyli osoby starsze czy osoby obciążone określonymi chorobami, aby poddały się tym sczepieniom. Natomiast przymus byłby, moim zdaniem, społecznie nieakceptowalny - zaznaczył Gowin.

Dodał, że drugim tematem dyskusji w Radzie Koalicji będzie zbliżający się szczyt unijny zaplanowany na 10 i 11 grudnia.

Reklama

Z informacji PAP wynika, że na wtorkowym spotkaniu Rady Koalicji politycy mają zająć się też m.in. przyszłymi planami legislacyjnymi. Zapowiadana ofensywa programowa ze względu na pandemię została przesunięta w czasie. Być może Rada podejmą decyzje kiedy ruszamy z naszymi propozycjami legislacyjnymi - powiedział PAP polityk ZP. Według wcześniejszych zapowiedzi polityków PiS wspomniana ofensywa programowa zakłada m.in. dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwości, reformę mediów czy podział Mazowsza.