Dopytywany przez Beatę Lubecką o benefity dla zaszczepionych, minister odpowiada, że „będą bezpieczni dla otoczenia” więc będą mogli „brać udział w różnego rodzaju sytuacjach czy działaniach, w których inne osoby nie powinny się znaleźć”. Co z maseczkami? Dworczyk nie chce odpowiedzieć, ale zapowiada, że dziś wieczorem rząd opublikuje projekt narodowej strategii szczepień. Przekupienie Polaków, żeby się zaszczepili?

Reklama

Nie. Nikt nie mówi o przekupywaniu. To zwykłe konsekwencje tego, że osoby zaszczepione stają się bezpieczne, przestają stwarzać zagrożenie dla innych – komentuje szef Kancelarii Premiera w Radiu ZET. Podkreśla, że żyjemy w szczególnym reżimie.

Jeżeli ktoś przestanie stanowić zagrożenie, nie będzie musiał niektórych z obostrzeń przestrzegać – dodaje.

Pytany o to, jak będzie wyglądała weryfikacja osób zaszczepionych lub nie, Michał Dworczyk zapowiada, że po drugim szczepieniu taka osoba będzie otrzymywała potwierdzenie.

Można je otrzymać na miejscu, w wersji papierowej, ale również będzie to potwierdzane QR kodem indywidualnym. Można potwierdzić np. w telefonie fakt zaszczepienia – mówił w Radiu ZET.