Jak donoszą wirtualnemedia.pl według rozporządzenia opublikowanego w Dzienniku Ustaw w niedzielę zakaz korzystania z usług hotelarskich, obowiązujący od 28 grudnia do 17 stycznia, nie będzie dotyczył „osób bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie treści wykorzystywanych przez nadawców posiadających koncesję, o której mowa w art. 33 ust.1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz.U. z 2020 r. poz. 805), w związku z wykonywaniem zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z przygotowaniem treści wykorzystywanych przez tych nadawców”.

Reklama

Rozporządzenie z 21 grudnia stanowi, że w tym okresie możliwość przyjmowania gości bez ograniczeń będą miały jedynie hotele robotnicze. Natomiast z innych placówek hotelowych będą mogli korzystać przedstawiciele kilkunastu wskazanych grup społecznych i zawodowych, m.in. pracownicy medyczni, kierowcy zawodowi, pracownicy pociągów, statków powietrznych i morskich, platform wydobywczych, pacjenci i ich opiekunowie, dyplomaci oraz funkcjonariusze sił zbrojnych i służbo mundurowych.

W rozporządzeniu z niedzieli oprócz osób pracujących dla telewizji i radia wyliczono kilka nowych grup nieobjętych zakazem korzystania z hoteli. Są to m.in. pracownicy firm realizujących projekty inwestycyjne ze wsparciem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, pracownicy cywilni wskazanych sił zbrojnych i służb mundurowych, pracownicy lotnisk w celach zawodowych, cudzoziemcy niemogący kontynuować podróży oraz pasażerowie, których loty odwołano lub przełożono. Bez zmian będzie też mógł działać Dom Poselski.

Od 28 grudnia do 17 stycznia najważniejszym wydarzeniem plenerowym dla nadawców telewizyjnych i radiowych będą konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich, które od 15 do 17 stycznia zaplanowano w Zakopanem. Puchar Świata jest transmitowany przez Eurosport (należący do TVN Grupy Discovery) i TVP1. Ponadto Telewizja Polska zorganizuje plenerowy „Sylwester Marzeń z Dwójką” w amfiteatrze w Ostródzie.

Reklama