Lider Kukiz'15 odniósł się w mediach społecznościowych do publicznych szczepień lekarzy-polityków. Takie szczepienia odbyły się m.in. z udziałem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, byłego marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego czy lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Reklama

We wpisie muzyk rozpoczął od przywołania wcześniejszych deklaracji polityków. 18 listopada rząd ogłosił, że (cytuję) "w pierwszej kolejności możliwość szczepienia na COVID-19 będzie miał personel medyczny, następnie seniorzy" - przypomniał Kukiz.

Wczoraj przed kamerami "w pierwszej kolejności" zaszczepili się lekarze-politycy czyli Karczewski, Grodzki i Kosiniak-Kamysz. Rozumiem, że szczepionki dostali przed innymi, bo zostali potraktowani jako "personel medyczny". Skoro tak, to w kitle i do roboty! Do szpitali leczyć covidovców. I niech to koniecznie pokażą w telewizji - napisał.

"Pawełku, ostygnij"

Odpowiedział mu m.in. były rzecznik PSL, a obecnie wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Jakub Stefaniak. Pawełku ostygnij, dobrze wiesz, że W. Kosiniak-Kamysz jest od lat zaangażowany w Stowarzyszeniu Wolontariatu św. Eliasza, prowadzonego przez Ojców Karmelitów w Krakowie. Ty nie musisz ubierać go w kitel - napisał. PS. Szczepionek wystarczy dla wszystkich... radzę tylko na jakiś czas przed odstawić ewentualne inne substancje ... żeby wstrząsu nie było - dodał Stefaniak.

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków szczepieni są m.in. pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Pierwsze szczepienia wykonano w niedzielę 27 grudnia.

Od marca, kiedy wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa, zakażenie potwierdzono u 1 281 414 osób, z których 28 019 zmarło.