Jak poinformowała w poniedziałek Kancelarii Prezydenta, Andrzej Duda powołał również z dniem 4 stycznia Piotra Ćwika na stanowisko zastępcy szefa Kancelarii. Dotychczas pełniący tę funkcję Paweł Mucha został powołany z dniem 1 stycznia na stanowisko społecznego doradcy prezydenta - czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej KPRP.

Reklama

Mucha powiedział w rozmowie z Interia.pl, że został zatrudniony w NBP. Mam zaszczyt nadal współpracować z panem prezydentem. Do dnia 31 grudnia 2020 r. pełniłem funkcję zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta i sekretarza stanu. Od dnia 1 stycznia 2021 r. nadal wspieram pana prezydenta - jako doradca Prezydenta RP. Jest to funkcja społeczna - zaznaczył.

Jak poinformowano, Andrzej Duda z dniem 4 stycznia odwołał Krzysztofa Szczerskiego z funkcji szefa gabinetu prezydenta, jednocześnie - z dniem 5 stycznia prezydent powołał na to stanowisko Pawła Szrota. Prezydent ustanowił Krzysztofa Szczerskiego Pełnomocnikiem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do spraw utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Poprzednie zmiany w kierownictwie Kancelarii Prezydenta RP miały miejsce w październiku. Prezydent odwołał wówczas Halinę Szymańską z funkcji szefowej KPRP i powołał na to stanowisko Grażynę Ignaczak-Bandych. Andrzej Duda powołał też wtedy Małgorzatę Paprocką i Piotra Ćwika na stanowisko sekretarzy stanu w KPRP, a doradcami prezydenta zostali Łukasz Rzepecki oraz Anna Surówka-Pasek.

Reklama

Również w październiku Andrzej Duda powołał Pawła Szrota na stanowisko sekretarza stanu w prezydenckiej kancelarii. Wcześniej Szrot pełnił funkcję m.in. zastępcy szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.