To moment, w którym trzeba wyciągnąć wnioski. Jestem przekonany, że demokracja się obroni, ale na własne oczy widzimy, do czego prowadzą rządy populistów, kłamców, którzy nie wahają użyć się każdej metody, żeby wygrać – mówi o zamieszkach na Kapitolu Cezary Tomczyk, szef klubu KO w Radiu ZET.

Reklama

Jego zdaniem, Donald Trump jest "przywódcą światowych populistów" i "to on napuścił ludzi na ludzi". Próbuje dziś i USA i całemu światu udowodnić, że wygrał, ale cieszą się tylko Rosjanie i wszyscy wrogowie demokratycznego świata – uważa.

Tomczyk o prezydencie Dudzie: Wyjątkowo się skompromitował

Pytany o komentarz Andrzeja Dudy (napisał na Twitterze m.in., że wydarzenia w Waszyngtonie są wewnętrzną sprawą USA), Tomczyk ocenia krótko: Wyjątkowo się skompromitował.

Jest w tym coś bardzo niepokojącego. Tego typu komentarze zazwyczaj słyszymy od krajów, które nie chcą mieć nic wspólnego z prawami człowieka i demokracją. Dziwnym trafem do takiego grona dołącza też Polska. Mimo, że wszyscy przywódcy światowi wyrazili sprzeciw wobec tego, co dzieje się w USA – komentuje.

Co w takim razie powinna zrobić polska głowa państwa? Wziąć przykład z premiera Kanady, polityków unijnych, którzy jasną mówią o demokracji, która musi się obronić i jasno mówią, że nie może być ataku na demokrację i demokratyczne instytucje – kwituje.