Posłanka w skandalicznych słowach skomentowała ludobójstwo w Etiopii, gdzie rozstrzelano chrześcijan.

Reklama

O wpisie poinformował Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor – pod artykułem serwisu Vatican News o masakrze w Etiopii posłanka napisała "A po co kościół katolicki się tam wpakował? Dlaczego nie uszanował miejscowych wierzeń?".

Posłanka szybko usunęła wpis, ale słowa wybrzmiały na tyle mocno, że padło wezwanie posła Konfederacji Roberta Winnickiego, by sprawą zajęła się sejmowa komisja etyki i prokuratura. Brytyjski portal "Church Times" wskazywał przed tygodniem, że co najmniej 750 osób zginęło w masakrze przed kościołem Matki Bożej z Syjonu w Aksum w regionie Tigraj.

Stanowczo zareagowały też władze Lewicy. "W związku z komentarzem posłanki Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej dotyczącym tragedii w Aksum, w imieniu klubu Lewica przepraszamy za zaistniałą sytuację. Wobec posłanki zostaną wyciągnięte konsekwencje dyscyplinarne, a opinie zawarte w komentarzach w żadnym stopniu nie odzwierciedlają naszych poglądów" - czytamy na Twitterze Lewicy. Klub potępia wszelkie akty dyskryminacji chrześcijan i przemocy na tle religijnym oraz etnicznym.

Sama Prokop-Paczkowska przeprosiła za swój komentarz.

Bardzo współczuję rodzinom ofiar i ubolewam, że religijne wojny od wieków zbierają krwawe żniwo, i dzieje się to także w XXI wieku. Moją intencją nie było nikogo ranić ani obrazić, wpis był zbytnim skrótem myślowym, przepraszam – powiedziała PAP posłanka.