Kłótnia na antenie TVP Info

Reklama

W programie poruszono temat likwidacji TVP Info. Jest to jeden z postulatów programowych Koalicji Obywatelskiej.

KO jest pierwszą formacją polityczną w III RP, która oficjalnie stawia postulat likwidacji konkretnej stacji - mówił prowadzący rozmowę.

Reklama

Chodzi o wyraz sprzeciwu wobec manipulacji, które sączą się z programów publicznego nadawcy. Niech mi pan przypomni, jaką aferę w rządzie wykryła w ciągu ostatnich 5 lat TVP? Czy wy mówicie o chaosie w Porozumieniu? Przemilczacie niewygodne sprawy np. aferę respiratorową – stwierdził Kropiwnicki.

Rachoń zapewnił, że tematy te był poruszane w telewizji publicznej.

Według polityka KO "TVP pod rządami Jacka Kurskiego stała się agencją propagandową rządu, a nie wolnym medium”. Cały przekaz jest podporządkowany robieniu dobrego PR rządowi – cytuje Kropiwnickiego "Wprost".

Kanał publicystyczno-informacyjny powinien być przede wszystkim obiektywny, a nie pokazywać tylko zalety władzy i wady opozycji. TVP powinno się skupić na realizowaniu misji - dodał.

Spory o wizję państwa to nie jest realizowanie misji? – pytał Rachoń.

Reklama

W "Wiadomościach" mamy wyłącznie frontalną krytykę opozycji, chyba każdy z nas pamięta te obrzydliwe i zmanipulowane materiały – odpowiedział poseł.

Polityk był pytany o to, dlaczego politycy nie pozywają TVP.

Materiały są skonstruowane w taki sposób, że nie pomawiają kogoś wprost. Chodzi o narrację, która jest po prostu szczuciem – mówił polityk KO.